خانه / اخبارایران و جهان / نامه طلال الزوبعی نماينده پارلمان از العراقيه به بان کی مون: اقدام شنيع دفن مخفيانه پيکرهای ۵۲شهيد اشرف مغاير تمامی موازين قانونی، اخلاقی، انسانی، اسلامی و عربی است
نامه طلال الزوبعی نماينده پارلمان از العراقيه به بان کی مون:  اقدام شنيع دفن مخفيانه پيکرهای ۵۲شهيد اشرف مغاير تمامی موازين قانونی، اخلاقی، انسانی، اسلامی و عربی است

نامه طلال الزوبعی نماينده پارلمان از العراقيه به بان کی مون: اقدام شنيع دفن مخفيانه پيکرهای ۵۲شهيد اشرف مغاير تمامی موازين قانونی، اخلاقی، انسانی، اسلامی و عربی است

۳ اسفند ۱۳۹۲

2014222105319307314021_طلال-الزوبعی-نماینده-پارلمان-عراق

دولت مالکی تلاش می کند با از بين بردن معتبرترين آثار جرم در جنايتی که در اشرف انجام داد

سناريوی رفع مسئوليت از خودش در اين جنايت را کامل کند.
از سوی خودم و دهها تن ديگر از همکارانم مصرانه از شما می خواهم با اعزام يک هيأت تحقيق بين المللی از سوی دادگاه بين المللی جنايی جهت روشن ساختن حقايق مربوط به قتل عام و گروگانگيری اول سپتامبر اقدام کنيد.
آقای بان کی مون دبيرکل ملل متحد،
در نهايت شگفتی و تأسف مطلع شدم که بعد از پنج و نيم ماه امتناع عامدانه و غيرقابل توجيه در تحويل دادن اجساد 52 شهيد قتل عام هولناک اول سپتامبر 2013 در اشرف به خانواده ها و يارانشان، سرانجام دولت عراق در يک اقدام غيرقانونی و بدون اطلاع حتی نمايندگان سازمان ملل در عراق، به طور مخفيانه و در مکانی نامعلوم اقدام به دفن اين اجساد کرده است و به مراجعات و درخواستهای مکرر خانواده های دفن شدگان نيز کمترين وقعی نمی گذارد.
به اعتقاد من اين اقدام شنيع که مغاير تمامی موازين قانونی و اخلاقی و انسانی و اسلامی و عربی است، فقط اثبات کننده يک واقعيت است و آن اين که دولت عراق تلاش می کند با از بين بردن معتبرترين آثار جرم در جنايتی که در ا شرف انجام داد، سناريوی رفع مسئوليت از خودش در اين جنايت را کامل کند.
اما شگفتی اصلی من در سکوت و بی عملی غيرقابل فهم سازمان ملل متحد از يونامی تا کميساريای عالی حقوق بشر و کميساريای عالی پناهندگان و دولت آمريکا در اين خصوص است.
من و تعداد زيادی از نمايندگان پارلمان عراق، طی ماههای اخير چه از طريق نامه های فردی و چه حتی جمعی و گروهی بارها شما را در رابطه با بی عملی ناعادلانه و چشم پوشی بر روی ظلم گسترده يی که عليه پناهندگان ليبرتی صورت می گيرد مخاطب قرار داده و از جمله به همين موضوع يعنی ضرورت مداخله فوری جهت تحويل اجساد 52 شهيد اشاره کرده بوديم اما هرگز از سوی شما هيچ پاسخی دريافت نکرديم. اين در حالی است که ملل متحد مسئوليت واضع و روشنی در اين مورد خاص داشت. ما به خوبی مطلع هستيم که درست در دو روز اول وقوع اين قتل عام، هيأت رسمی يونامی به سرپرستی معاون نماينده ويژه دبيرکل در عراق و همچنين رئيس دفتر حقوق بشر يونامی در محل قتل حاضر شده و نهايتاً نيز با امضای يک سند رسمی اجساد را تحويل گرفته و با آمبولانسهای دولتی به پزشکی قانونی منتقل کردند و توافق به عمل آمد که بعد از بازديد اجساد از سوی هيأت بين المللی تحقيق کالبدشکافی انجام و ريل قانونی تدفين آنها انجام شود.
اما متأسفانه و به رغم فراخوانهای بين المللی برای اعزام هيأت بی طرف بين المللی تحقيق به عراق، نه تنها در بی اعتنايی کامل به اين فراخوان هيچ اقدام مؤثری به عمل نيآمد بلکه دولت عراق در يک اقدام خودسرانه و غيرقانونی و بر خلاف موازين اخلاقی و انسانی و اسلامی و عربی از تحويل اجساد به خانواده ها و بستگان شهدا ممانعت به عمل آورد، بدون اين که مورد اعتراض يا فشار از سوی سازمان ملل و دولت آمريکا قرار گيرد.
از اين رو من بار ديگر از سوی خودم و دهها تن ديگر از همکارانم مصرانه از شما می خواهم که اجازه ندهيد با چنين سکوت و بی عملی و با باز گذاشتن دست دولت عراق در انجام هر ظلمی عليه ساکنان ليبرتی قدرت ملل متحد به مثابه بالاترين ارگان حقوق بشری بين المللی خدشه دار شود. اعلام محل دفن مخفيانه 52 شهيد و اعزام يک هيأت تحقيق بين المللی از سوی دادگاه بين المللی جنايی جهت روشن ساختن حقايق مربوط به قتل عام اول سپتامبر و به گروگان گرفتن 7تن ديگر که به رغم گذشت شش ماه هيچ اطلاعی از آنها در دست نيست، کمترين اقدامی است که از سوی شما انتظار می رود.

نماينده پارلمان طلال الزوبعي
رئيس ليست کمربندی بغداد
20فوريه 2014.

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق سیستم گزارش خطا نسبت به بروز مشکل اطلاع دهید تا پیگیری سریع برای حل مشکل اقدام گردد.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Win Rar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.bigtheme.ir ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

رفتن به نوارابزار